800 porcji marihuany

czwartek, 5.3.2015 14:22 820 0

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po uzyskaniu informacji i zebraniu wszystkich materiałów dowodowych nie mieli już żadnych wątpliwości, że 24-letni mieszkaniec Głuszycy posiada duże ilości narkotyków. 

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony wtorek w miejscu jego zamieszkania, gdzie ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Z ilości, którą zabezpieczyli funkcjonariusze można było uzyskać blisko 800 porcji handlowych narkotyku. 

Na chwilę obecną trwają czynności mające na celu wyjaśnienie między innymi tego, skąd mężczyzna zdobył tyle marihuany i czy udzielał ją innym osobom. Po usłyszeniu zarzutu posiadania narkotyków został objęty dozorem policyjnym. 

W Polsce posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyku na własny użytek jest przestępstwem ściganym z urzędu, a popełnienie go skutkuje pociągnięciem posiadacza do odpowiedzialności karnej nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to każdego przypadku ujawnienia środków narkotycznych, nawet jeśli są to "śladowe ilości". 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)