67-latek odpowie za serię kradzieży sklepowych

wtorek, 26.3.2024 09:47 157 0

67-letni wałbrzyszanin trafił w piątkowe popołudnie w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu. Mężczyzna z jednego ze sklepów w Śródmieściu ukradł artykuły chemiczne o wartości ponad 150 złotych. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie była to pierwsza kradzież zatrzymanego. Wałbrzyszanin łącznie dokonał wcześniej jeszcze sześciu takich czynów wykroczeniowych, gdzie łączna wartość start wyniosła ponad tysiąc złotych.

Do zgłoszenia doszło w piątek około godziny 13:00. Mężczyzna miał zdjąć z półek placówki handlowej przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu artykuły chemiczne, a następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za zakupy. 67-latek został jednak ujęty przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia dzielnicowych drugiego komisariatu. Mundurowi od początku wiedzieli, że nie był to pierwszy tego typu czyn popełniony przez mieszkańca Wałbrzycha, dlatego kolejne godziny spędził on na komisariacie.

W trakcie wykonywanych czynności procesowych prowadzący postępowanie funkcjonariusze kryminalni z tej jednostki udowodnili podejrzanemu popełnienie w okresie od 10 lutego do 22 marca dokładnie sześciu kolejnych kradzieży w różnych sklepach z terenu Wałbrzycha, skąd skradzione zostały artykuły chemiczne, przemysłowe oraz spożywcze. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli wszystkich placówek handlowych na kwotę ponad tysiąca złotych. 67-latek nie odpowie więc za wykroczenia, a za przestępstwo.

Podejrzany w trakcie czynności procesowych usłyszał zarzut kradzieży w krótkich odstępach czasu, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara pozbawiania wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)