65-latek próbował ukraść wódkę i groził ochroniarzowi śmiercią, a 19-latka z 51-latkiem próbowali okraść drogerię na ponad tysiąc złotych

czwartek, 1.6.2023 19:56 368 0

Troje złodziei zatrzymali w środę 31 maja na kradzieżach sklepowych policjanci prewencji drugiego komisariatu. W pierwszym z przypadków – koło południa - 65-latek próbował wynieść ze sklepu butelkę wódki, ale po tym jak został ujęty na na popełnieniu wykroczenia, zaczął grozić pracownikowi placówki handlowej pozbawieniem życia. Po południu natomiast 19-latka z 51-latkiem próbowali okraść jedną z wałbrzyskich drogerii, kradnąc kosmetyki o łącznej wartości ponad tysiąca złotych.

W środę 31 maja około godziny 12:00 funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymali informację, że w placówce handlowej przy ul. Nowy Świat pracownicy ujęli na kradzieży butelki wódki 65-letniego mężczyznę. Kiedy sprawca wpadł w ręce ochrony, zaczął grozić jednemu z pracowników pozbawieniem życia. Policjanci odwiedzili więc placówkę handlową i chwilę później zatrzymali tam podejrzanego.

Wałbrzyszanin odpowie za wykroczenie jakim jest kradzież sklepowa, ale także za przestępstwo kierowania gróźb karalnych, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. O losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Kilka godzin później, po godzinie 18.00 wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu dwoje sprawców kradzieży - 19-latkę oraz 51-latka. Oboje próbowali wynieść ze sklepu różnego rodzaju produkty kosmetyczne o łącznej wartości ponad tysiąca złotych, nie płacąc za zakupy. Chwilę później funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu przyjechali na miejsce i zatrzymali podejrzanych.

W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że to nie był pierwszy taki wybryk tych obojga osob i udowodnili im, że dzień wcześniej dokonywali kradzieży w tym samym sklepie, gdzie straty wycenione zostały w tym przypadku łącznie na ponad 600 tysięcy złotych.

W trakcie czynności procesowych wałbrzyszanie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Towar w pierwszym z przypadków w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe. O losie młodej kobiety oraz 51-latka również zadecyduje sąd. Oboje mogą teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)