54-letni Czech pojechał autem na zakupy do Mieroszowa, mając 2 promile alkoholu. Kilku pijanych kierowców złapanych jednego weekendu

poniedziałek, 24.10.2022 12:23 489 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz powiatu czterech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z kontrolowanych mężczyzn został wcześniej ujęty przez pracowników jednego z mieroszowskich obiektów handlowych, kiedy kompletnie pijany – mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie - próbował wsiąść do swojego samochodu, którym wcześniej przejechał na zakupy. Inny z zatrzymanych kierujących w niedzielę wieczorem jechał natomiast skradzionym motorowerem.

W piątek około godziny 15:30 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali informację o ujęciu przez pracowników jednego ze sklepów kompletnie pijanego mężczyzny, który próbował wsiąść do pojazdu. Na miejscu policjanci szybko ustalili, że 54-latek chwilę wcześniej przyjechał samochodem osobowym na parking przy ul. Wolności w Mieroszowie i udał się do placówki handlowej na zakupy. Badanie wykazało, ze obywatel Czech miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia przed godziną 21:30 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy usłyszeli o kolizji drogowej na ul. Kombatantów w Wałbrzychu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że znajdujący się pod wpływem alkoholu 32-letni mieszkaniec naszego miasta, uderzył kierowanym przez siebie samochodem osobowym w inny zaparkowany pojazd. W tym przypadku wynik badania to blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie sprawcy zdarzenia.

W sobotnią noc – około godziny 4:30 – funkcjonariusze ruchu drogowego postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym na ul. Chrobrego w Wałbrzychu. I w tym przypadku mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 58-letni wałbrzyszanin miał blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie.

W sobotę przed południem policjanci tego samego pionu zorganizowali działania „Trzeźwy poranek”. Podczas nich przebadali na zawartość alkoholu 220 osób. Tym razem wyszło na tzw. zero. Nie było nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj po godzinie 18:00 kolejni funkcjonariusze "drogówki" na ul. Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu zauważyli jeszcze mężczyznę jadącego motorowerem. 30-letni wałbrzyszanin wydmuchał ponad 0,2 promila alkoholu. Okazało się, że jechał na skradzionym wcześniej motorowerze i odpowie teraz za paserstwo. Mundurowi zabezpieczyli utracony w wyniku przestępstwa jednoślad i prowadzą teraz postępowania mające wykazać, jak mężczyzna wszedł w posiadanie motoroweru.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)