52-latka jechała rano przez Wałbrzych z niemal promilem alkoholu w organizmie

sobota, 15.10.2022 11:26 189 1

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta wyeliminowali z ruchu kolejną nietrzeźwą kierującą, która 14 października nad ranem prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości mając blisko promil alkoholu w organizmie. Wałbrzyscy funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu!

W piątek 14 października po godzinie 9:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 52-letnią kobietę, która kierowała na ul. Gwarków samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w 0,94 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanki. Kierującej podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: "Piłem, nie jadę!"

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Grześ niedziela, 16.10.2022 20:20
Ale czad po imprezie pani była wiadomo ze rano nie