52-latek wyrzucał sprzęt elektroniczny przez okno

piątek, 13.11.2020 10:02 1006 1

W miniony wtorek funkcjonariusze wałbrzyskiej prewencji zatrzymali 52-letniego wałbrzyszanina, który wyrzucał sprzęt elektroniczny przez okno swojego mieszkania, powodując zagrożenie dla przechodniów. Teraz mężczyźnie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

10 listopada około godziny 10:40 dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymał informację, że z drugiego piętra budynku przy ul 1 Maja w Wałbrzychu, są wyrzucane sprzęty elektroniczne, powodując tym samym zagrożenie dla przechodniów. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy zatrzymali 52-letniego sprawce tego zdarzenia.

W toku dalszych czynności ustalono, iż 52-latek chciał pozbyć się starego sprzętu z mieszkania i chcąc oszczędzić sobie czasu, zamiast wynieść na śmietnik, postanowił wyrzucić przedmioty przez okno. Swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla 63-letniej wałbrzyszanki, która w tym czasie poprzechodziła obok budynku i miała ogromne szczęście, że nie została uderzona wyrzucanym sprzętem.

52-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wobec podejrzanego Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło; KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Radek czwartek, 19.11.2020 09:58
Pewnie oglądał mecz Polskiej reprezentacji i go poniosło

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz