46-latek sprzedawał podrobioną odzież. Wartość strat firm to ponad 100 tys. złotych

piątek, 25.11.2022 16:58 657 0

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wspólnie z funkcjonariuszami wałbrzyskiej delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, zlikwidowali stoisko z podrobioną odzieżą na jednym z wałbrzyskich targowisk. Wszystkie ubrania posiadały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne. Za tego typu proceder grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy na co dzień zwalczają korupcję i zajmują się przestępstwami gospodarczymi, regularnie sprawdzają, czy podczas sprzedaży towarów nie dochodzi do łamania prawa własności przemysłowej. Przepisy te jasno określają co grozi m.in. za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi.

W poprzedni weekend policjanci z tego właśnie wydziału, wspólnie z wałbrzyskimi celnikami, na jednym z lokalnych targowisk ujawnili stoisko, na którym mężczyzna oferował do sprzedaży podrabianą odzież. Były to bluzy, kurtki, buty, czapki i dresy znanych marek. Funkcjonariusze zatrzymali handlarza. Nieuczciwym sprzedawcą okazał się 46-latek, zamieszkały w powiecie wałbrzyskim.

Policjanci zabezpieczyli blisko 800 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość strat, jakie mogły ponieść poszkodowane firmy, oszacowano wstępnie na ponad 100 tysięcy złotych. 46-latek odpowie przed sądem z art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)