46-latek kierował dostawczakiem po spożyciu alkoholu

środa, 22.3.2023 20:19 150 0

Boguszowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wałbrzyskiego wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który dzisiaj nad ranem prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!

22 marca przed godziną siódmą nad ranem dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował na ul. Krakowskiej samochodem dostawczym w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,35 promila alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. W momencie kontroli drogowej za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym mundurowi kierującemu zatrzymali prawo jazdy. Teraz grozi mu zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości (wynik badania powyżej 0,5 promila alkoholu) grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę!

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)