45-latek chciał sprzedać skradzione buty. Na odbiór obuwia umówił się z... ich właścicielem

sobota, 25.3.2023 10:00 1736 1

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali amatora cudzych butów. 45-latek najpierw ukradł dwie pary obuwia sportowego, a później chciał je sprzedać za pomocą internetu. Niefart dla złodzieja był taki, że na sfinalizowanie transakcji umówił się osobiście z właścicielami skradzionych rzeczy, którzy czekali na niego razem z policjantami. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

Cała historia wydarzyła się w Lubominie. Zaczęła się bardzo niepozornie. W jednym z bloków mieszkalnych doszło to kradzieży butów sportowych z klatki schodowej. Taka sama sytuacja powtórzyła się kilka dni później w sąsiednim budynku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to co stało się później. Jeden z pokrzywdzonych przeglądając strony internetowe natrafił na swoje buty, które były wystawione na sprzedaż. Ten sam sprzedający miał w swojej ofercie również skradzione buty sąsiada.

Nie zwlekając pokrzywdzeni umówili się z mężczyzną pod jednym ze szczawieńskich marketów na zakup. 45-latek licząc na szybki zysk, bez żadnych podejrzeń udał się na umówione spotkanie. Jakie było jego zdziwienie, gdy oprócz kupujących czekał na niego policyjny patrol. 45-latek został zatrzymany, a pokrzywdzeni odzyskali skradzione rzeczy o łącznej wartości 700 zł.

Na tym historia skradzionych butów się nie kończy. Otóż wałbrzyszanin podczas przesłuchania i wyjaśnił jak doszło do całego procederu. Wtedy przesłuchujący go policjanci nie kryli jeszcze większego zdziwienia. Mężczyzna zeznał, iż wracając z siłowni postanawiał zrobić dodatkowy trening polegający na wbieganiu po schodach. Wszedł do najwyższego bloku mieszkalnego, który mijał wracając do domu i rozpoczął ćwiczenia. To właśnie stamtąd zabrał znajdujące się na półpiętrze buty. Kilka dni później zrobił dokładnie to samo w bloku obok.

Amator cudzego mienia odpowie teraz za kradzież cudzego mienia w krótkich odstępach czasu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Jaa sobota, 25.03.2023 19:51
Hmmm znalezione nie kradzione. A tak btw ludzie zostawiają...