44-letni wroclawianin jechał samochodem ciężarowym pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami

czwartek, 28.9.2023 15:56 480 1

44-letni wrocławianin został wczoraj po południu zatrzymany przez wspólny patrol Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego do kontroli drogowej. W jej trakcie szybko wyszło na jaw, że mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska w dalszą trasę już nie pojedzie, gdyż ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Poza wieloletnim zakazem kierowania i wysoką grzywną grozi mu także kara pozbawienia wolności do lat 2.

W toku pełnienia służby 27 września około godziny 13:00 funkcjonariusze na ul. Uczniowskiej na Szczawienku zauważyli jadący tą drogą samochód ciężarowy i postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Mundurowi podczas wykonywanych czynności szybko ustalili, że niestety, ale kierujący dalej w drogę nie pojedzie.

Według policyjnych systemów 44-latek, na podstawie decyzji wydanej przez Prezydenta Miasta Wrocławia, miał cofnięte uprawnienia do poruszania się pojazdami. Tym samym wrocławianin popełnił przestępstwo drogowe, za co będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem. Samochód ciężarowy po kilkudziesięciu minutach odebrała osoba wskazana przez kierującego, a posiadająca uprawnienia do prowadzenia tego rodzaju pojazdów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

sobota, 30.09.2023 17:30
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo!