44-letni pracownik magazynu ukradł przesyłkę ze smartfonem. Grozi mu kilka lat odsiadki

poniedziałek, 28.11.2022 13:44 606 0

Zatrudniony w jednej z firm kurierskich działających na terenie naszego miasta 44-latek, został zatrzymany przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna pracujący na magazynie jako pracownik sortowni wykorzystał okazję i ukradł przesyłkę z zawartością telefonu komórkowego. W ten sposób urządzenie nie trafiło do właściwego odbiorcy. Telefon przez mundurowych został jednak ostatecznie odnaleziony i zabezpieczony do sprawy.

Pracownik firmy kurierskiej myślał, że nikt nie zorientuję się, że to właśnie on 22 listopada tego roku był sprawcą przestępstwa. Kiedy jednak po kilku dniach jego przełożeni zauważyli, że przesyłka zniknęła, postanowili jak najszybciej zawiadomić Policję.

Wykonane przez mundurowych czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny już w miniony piątek. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 44-latek wykradając telefon komórkowy spowodował straty w kwocie 4700 złotych.

W trakcie prowadzonych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności, policjanci odzyskali utracone urządzenie. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)