43-latek ukrywał blisko 4 tony nielegalnego węgla. W jego mieszkaniu znaleziono przeróżne narkotyki [Foto]

sobota, 22.10.2022 10:27 3076 3

Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali w minioną środę w dzielnicy Rusinowa 43-letniego mieszkańca naszego miasta, który na terenie wynajętej przez siebie posesji, w pomieszczeniach gospodarczych, ukrywał blisko cztery tony nielegalnego urobku węglowego oraz posiadał profesjonalną kruszarkę do węgla. Mundurowi w toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych znaleźli u podejrzanego także spore ilości narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie już usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania narkotyków.

Policjanci kryminalni z wałbrzyskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na jednej z posesji przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu składowany jest węgiel nielegalnego pochodzenia. W środkowe przedpołudnie nastąpiło przeszukanie posesji, podczas którego mundurowi zabezpieczyli 340 worków jutowych - a w nich 3948 kg urobku węglowego - oraz profesjonalną kruszarkę do węgla. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili również spore ilości narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy oraz tabletek MDMA. Do sprawy zatrzymali 43-latka, który był najemcą całego terenu.

Dzisiaj mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy posiadania substancji psychotropowych oraz odurzających, a drugi paserstwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Zarzuty mogą jednak ulec zmianie, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze prowadzić będą teraz postępowanie karne, podczas którego wyjaśni się jak mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnego urobku oraz czy nie sprzedawał go. Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób trudniących się tym nielegalnym procederem. 43-latek objęty został dozorem policyjnym.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Jakub niedziela, 23.10.2022 14:19
Brawo, k.......a brawo
sobota, 22.10.2022 20:30
Zapraszam Panów policjantów do zatrzymania neo sędziów / tzw. politycznych/,...
Leszek sobota, 22.10.2022 15:54
Za węgiel to nagroda i order orła białego,a że przy...