42-latek wjechał do rowu w Borównie. Miał prawie 3 promile alkoholu

wtorek, 20.9.2022 09:54 0

Funkcjonariusze ruchu drogowego w niedzielę zatrzymali na jednej z ulic naszego miasta oraz w Borównie dwóch kompletnie pijanych uczestników ruchu drogowego. 43-latek, który jechał hulajnogą elektryczną, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący samochodem natomiast blisko 3 promile. W tym drugim przypadku przygoda 42-latka z pojazdem zakończyła się w przydrożnym rowie. Okazało się dodatkowo, że mężczyzna nie posiadał nigdy prawa jazdy.

W niedzielną noc – tuz po północy - funkcjonariusze "drogówki" zauważyli mężczyznę jadącego ulicą Wrocławską w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej. Mundurowi postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że wałbrzyszanin był pijany. 43-latek wydmuchał 1,63 promila alkoholu. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i na hulajnodze dalej nie pojechał.

Tego samego dnia po godzinie 15:00 inni mundurowi tego samego pionu postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym, który chwilę wcześniej w Borównie wjechał do przyrożnego rowu. Wykonane badanie wykazalo, że 42-latek również był kompletnie pijany. Miał 2,96 promila alkoholu organizmie. Nie posiadał nigdy uprawnień do prowadzenia pojazdów. W jego przypadku czynności zakończyły się na skierowaniu sprawy do sądu. Mężczyźnie grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)