39-latek rozkradł zawartość naczepy samochodu dostawczego i zawiózł na złom

niedziela, 19.3.2023 14:00 401 0

Wytypował sobie zaparkowany na terenie jednego z placów parkingowych samochód dostawczy i w porze nocnej rozkręcił jego skrzynię ładunkowa, a następnie zawiózł na złomowisko, by na niej po prostu zarobić. Prowadzący sprawę policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując zebrane w sprawie informacje ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież i zatrzymali 39-latka w czwartek 16 marca przed południem w jednym z mieszkań na terenie Piaskowej Góry.

Funkcjonariusze o kradzieży dowiedzieli się na początku tego miesiąca. 3 marca zgłaszający poinformował policjantów, że ktoś w nocy wszedł na teren placu parkingowego przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu i przy pomocy narzędzi rozkręcił skrzynię ładunkową należącego do niego pojazdu. Wartość strat oszacowana została wtedy na kwotę około 2 tysięcy złotych.

W toku przeprowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu ustalili, że kradzieży dokonał 39-letni mieszkaniec naszego miasta. Podejrzany wpadł w ręce policjantów wczoraj przed południem przy ul. Długosza na Piaskowej Górze. Podczas czynności procesowych przyznał się do winy i stanie teraz przed sądem.

Za kradzież mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Wałbrzyscy policjanci ustalili, gdzie znajduje się utracone w wyniku przestępstwa mienie i odzyskali je. Było jednak uszkodzone. Okazało się, że sprawca sprzedał je na złomie za kwotę 700 złotych.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)