38-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków. Odpowie również za włamania i kradzież mienia

niedziela, 31.7.2022 10:57 195 0

Policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy wczoraj nad ranem zatrzymali 38-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Mężczyzna odpowie również za włamania i kradzież mienia. Jego łupem padły różnego rodzaju narzędzia, a także instalacja elektryczna, co udowodnili mu funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu. Grozić mu może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z wałbrzyskiej komendy zatrzymali 38-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Były to niewielkie ilości amfetaminy. Jednak działania funkcjonariuszy na tym się nie zakończyły, ponieważ mundurowi z zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu podejrzewali mężczyznę również o kradzież mienia oraz włamania, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Wałbrzycha.

Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe potwierdziły, że sprawca na początku maja włamał się do remontowanego lokalu, skąd zabrał elektronarzędzia różnych marek o wartości 6300 złotych. Kilka dni później ukradł natomiast z korytarza budynku mieszkalnego przewody instalacji elektrycznej o wartości 2500 złotych, a kilka dni temu włamał się do dwóch altanek, skąd zabrał sprzęt ogrodniczy o wartości 1750 złotych.

Wałbrzyszanin usłyszał zarzuty za kradzież, włamania i posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Spędzić za kratami więzienia może nawet 10 lat.

KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)