38-latek rozbił auto - wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów

poniedziałek, 1.8.2022 14:35 450 0

W miniony piątek przed południem dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o poruszającym się samochodem osobowym przez Szczawno-Zdrój nietrzeźwym kierującym. Kiedy na jednej z ulic mundurowi zauważyli poszukiwany przez nich pojazd, podjęli próbę skontrolowania mężczyzny. Ten jednak wcześniej gwałtownie ruszył samochodem i odjechał. Ostatecznie podejrzany porzucił swój pojazd przy ul. Bema w Wałbrzychu. Wcześniej zdołał go rozbić. Ucieczka pieszo zakończyła się dla pijanego mężczyzny na korytarzu jednego z budynków na Białym Kamieniu. To tam został zatrzymany.

Zgłoszenie o poruszającym się ul. Solicką w Szczawnie-Zdroju nietrzeźwym kierującym policjanci otrzymali 29 lipca po godzinie 10:30. Od tego momentu bacznie rozglądali się za pojazdem. Zauważyli go na ul. Okrężnej i wtedy podjęli próbę wylegitymowania siedzącego na miejscu kierowcy mężczyzny. Ten jednak nie zamierzał czekać i ruszył samochodem. Chwilę później mężczyzna porzucił pojazd, który jak się okazało już wcześniej uszkodził, i uciekł do jednego z budynków przy ul. Bema w Wałbrzychu. Tam, na klatce schodowej, trafił ostatecznie w ręce mundurowych.

Podczas przeprowadzonych z 38-latkiem czynności potwierdziło się, że mieszkaniec Wałbrzycha był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 2,44 promila alkoholu. Dodatkowo podejrzany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd trafił więc na parking strzeżony, a mężczyzna do jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

38-latkowi za popełnione czyny grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)