38-latek odpowie za posiadanie narkotyków, włamania i kradzież mienia

piątek, 29.7.2022 11:04 186 0

Policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy wczoraj nad ranem zatrzymali 38-latka w związku z posiadaniem narkotyków. Mężczyzna odpowie jednak również za włamania i kradzież mienia. Jego łupem głównie padały różnego rodzaju narzędzia, a także instalacja elektryczna, co udowodnili mu z kolei funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu. Grozić mu może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z wałbrzyskiej komendy w środę przed godziną 8:00 zatrzymali 38-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Były to niewielkie ilości amfetaminy. Jednak działania funkcjonariuszy na tym się nie zakończyły, ponieważ mundurowi z zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu podejrzewali mężczyznę również o kradzież mienia oraz włamania jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Wałbrzycha.

Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe potwierdziły, że sprawca na początku maja włamał się remontowanego lokalu, skąd zabrał elektronarzędzia różnych marek o wartości 6300 zł. Kilka dni później ukradł natomiast z korytarza budynku mieszkalnego przewody instalacji elektrycznej o wartości 2500 zł, a cztery dni temu włamał się do dwóch altanek skąd zabrał sprzęt ogrodniczy o wartości 1750 zł.

Łącznie wałbrzyszanin usłyszał zarzuty za pięć przestępstw - za kradzież, włamania i posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Spędzić za kratami więzienia może nawet 10 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)