36-latka była poszukiwana listem gończym przez 11 lat. Funkcjonariusze znaleźli ją w woj. świętokrzyskim

wtorek, 29.11.2022 17:40 1122 0

W miniony piątek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kazimierzy Wielkiej, zrealizowali działania operacyjne na terenie województwa świętokrzyskiego. Efekt akcji, to zatrzymanie poszukiwanej od 2011 roku listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu 36-letniej mieszkanki powiatu kazimierskiego. Kobieta najbliższe dwa lata spędzi teraz w więzieniu.

Kobieta od wielu lat ukrywała się zagranicą. Z ustaleń mundurowych wynikało, że przebywała w Niemczech. A poszukiwana była od 2011 roku za udział m.in. w rozboju oraz kradzieży rozbójniczej, a także za inne przestępstwa.

Wałbrzyscy policjanci działając operacyjnie dokonali w ostatnich dniach ustaleń o tym, że kobieta wróciła do Polski. Następnie 25 listopada udali się do jednej z mniejszych miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim, w powiecie kazimierskim, gdzie na terenie jednej z posesji zatrzymali ukrywającą się 36-latkę.

Kobieta weekend spędziła w celi tamtejszej komendy, dzisiaj trafiła za kraty aresztu śledczego, skąd następnie zostanie przewieziona do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju. Tam spędzi łącznie dwa lata.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)