36-latek okradł sklep. W jego samochodzie znaleziono narkotyki, był również pod ich wpływem

środa, 19.10.2022 14:08 509 0

36-letni mieszkaniec Polanicy-Zdroju trafił w miniony poniedziałek w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu i odpowie za popełnienie serii przestępstw. Mężczyzna w jednym z obiektów handlowych na Piaskowej Górze dokonał kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany przyjechał na parking marketu pod wpływem narkotyków oraz mając sądowy zakaz poruszania się pojazdami. Podczas przeszukania samego samochodu, w schowku znaleźli także narkotyki.

Do kradzieży doszło 17 października po godzinie 19:00 przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Złodziej zdjął z półek sklepowych elektronarzędzia oraz materiały budowlane o wartości blisko 650 złotych i próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za zakupy. Mężczyzna został ujęty przez ochronę obiektu, a chwilę później zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów prewencji pierwszego komisariatu.

W trakcie wykonywanych z 36-letnim sprawcą przestępstwa czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna podjechał na pobliski parking samochodem mając aktualny zakaz kierowania pojazdami, a z jego zachowania wynikało, że znajduje się pod wpływem narkotyków, do czego mieszkaniec Polanicy-Zdroju się przyznał. Policjanci zlecili więc w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia procesowego tego faktu. Przeszukali dokładnie pojazd, którym mężczyzna przyjechał do Wałbrzycha i znaleźli w nim dwa woreczki foliowe. Badanie wykonane przez technika kryminalistki wykazało, że była to amfetamina oraz metamfetamina.

We wtorek 36-latek usłyszał cztery zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)