36-latek mający blisko 4 promile alkoholu w organizmie i zakaz sądowy, wjechał na skrzyżowaniu w inny samochód i uciekł

środa, 15.11.2023 15:26 504 0

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności wałbrzyscy policjanci zatrzymali we wtorek późnym wieczorem mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, wjechał nim w oczekujący na skrzyżowaniu na możliwość kontynuowania jazdy inny pojazd. 36-letni wałbrzyszanin, mający dodatkowo aktualny zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu, aby uniknąć odpowiedzialności, pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia. W kolizji nikt nie ucierpiał. Zatrzymany wciąż trzeźwieje w policyjnej celi. Za popełnione czyny może trafić za karty więzienia na 5 lat.

14 listopada po godzinie 21:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na al. Podwale w Wałbrzychu. Pokrzywdzony w zdarzeniu 24-latek oświadczył mundurowym, że drugi kierujący samochodem osobowym mężczyzna, jadąc al. Podwale w kierunku ul. Gagarina, wjechał przednim lewym narożnikiem prowadzonego przez siebie pojazdu w tył samochodu, w którym to on siedział wraz z pasażerem. Następnie kompletnie pijany sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

W trakcie czynności przeprowadzanych na miejscu zdarzenia przez policjantów ruchu drogowego, funkcjonariusze pierwszego komisariatu szybko ustalili miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o kierowanie pojazdem. Kiedy 36-latek został zatrzymany, mundurowi od razu potwierdzili, że jest on kompletnie pijany. Badanie retrospektywne wykazało w jego organizmie 3,99 promila alkoholu. Okazało się również, że wałbrzyszanin miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejsza jazdę pod wpływem alkoholu. Wewnątrz jego pojazdu znajdowały się puszki z piwem oraz tzw. małpki z mocniejszym trunkiem.

Teraz 36-latek trzeźwieje. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa poruszania się pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo obowiązującego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Wałbrzyszanin odpowie przed sądem również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)