35-latek ukradł hulajnogę, laptopa i kilka innych rzeczy. Teraz odpowie przed sądem

czwartek, 24.11.2022 09:57 288 0

Dzięki realizacji informacji własnych policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w miniony poniedziałek 35-latka, który w ostatnich miesiącach dokonał kradzieży w trzech różnych miejscach na terenie naszego oraz sąsiedniego powiatu. Mężczyzna raz pojawił się w jednym z marketów w Mieroszowie, by ukraść produkty spożywcze i elektroniczne, drugim razem wyniósł hulajnogę dziecięcą ze sklepu w Kamiennej Górze, a jeszcze innego przestępstwa dokonał wykradając z pomieszczenia gospodarczego w Boguszowie-Gorcach laptopa. Część mienia funkcjonariuszom udało się już odzyskać.

Działania operacyjne policjantów z Boguszowa-Gorc doprowadziły ostatecznie do zatrzymania ukrywającego się od pewnego czasu na terenie tej miejscowości mężczyzny. 35-latek wpadł 21 listopada w godzinach popołudniowych przy ul. Kościuszki.

Podczas prowadzonych czynności procesowych mundurowi udowodnili podejrzanemu, że 19 maja tego roku z jednego z marketów w Mieroszowie ukradł rożnego rodzaju produkty spożywcze i elektroniczne, gdzie wartość strat oszacowana została wtedy na kwotę 655 złotych.

Drugi zarzut dotyczył kradzieży z pomieszczenie gospodarczego w dzielnicy Gorce, do którego miał klucze i dostęp jako pracownik, laptopa o wartości 2300 złotych.

Mundurowi udowodnili mu także, że 17 maja tego roku ukradł z jednego ze sklepów w Kamiennej Górze hulajnogę dziecięcą. I to ją właśnie, po przeszukaniu piwnicy należącej do sprawcy, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)