33-latek z sądowym zakazem jeździł ulicami Wałbrzycha

sobota, 22.10.2022 10:18 170 0

Kolejnego kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymali w czwartek 20 października wieczorem wałbrzyscy policjanci. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z ulic Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

33-letni mieszkaniec naszego miasta poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 20:00 w Wałbrzychu na ul. Długiej przez policjantów pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2021 roku, wałbrzyszanin ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominamy, że prowadzimy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)