33-latek był poszukiwany 9 listami gończymi. Trafił w ręce funkcjonariuszy

środa, 28.9.2022 10:56 980 0

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy, przy współpracy w funkcjonariuszami ruchu drogowego, wczoraj nad ranem w jednym z wałbrzyskich mieszkań zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu za granicą ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 33-latek był poszukiwany aż dziewięcioma listami gończymi za popełnienie wcześniej m.in. różnych przestępstw przeciwko mieniu i najbliższe cztery lata spędzi teraz w więzieniu.

Wałbrzyscy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie jednego ze skandynawskich krajów. Na początku tego tygodnia otrzymali jednak informację, że 33-latek wrócił do Polski i obecnie przebywa w naszym mieście. We wtorek z samego rana udali się więc pod wytypowany przez siebie adres na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. To był strzał w tzw. dziesiątkę. Wykonane w ostatnim czasie przez mundurowych czynności operacyjne ostatecznie doprowadziły więc do zatrzymania mężczyzny.

Wałbrzyszanin był poszukiwany dziewięcioma listami gończymi za różnego rodzaju kradzieże oraz jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj przed południem mężczyzna został przez policjantów kryminalnych przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do jednego z zakładów karnych na terenie Polski, gdzie spędzi najbliższe cztery lata i jeden miesiąc.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)