32-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i jechał jednośladem

piątek, 9.9.2022 12:27 162 0

Policjanci z Mieroszowa kontrolują kierujących jednośladami, przypominając o codziennych działaniach w zakresie eliminowania nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj wieczorem kolejny już w tym roku rowerzysta postanowił wsiąść na jednoślad będąc kompletnie pijanym i wyjechać na drogę. 32-latek za tak poważne wykroczenie w ruchu drogowym ostatecznie karany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Kolejna taka kontrola może jednak zakończyć się sporządzeniem przez funkcjonariuszy wniosku o ukaranie do sądu, a ten orzec w stosunku do mężczyzny zakaz kierowania jednośladami, którego późniejsze złamanie jest już przestępstwem.

Do kontroli drogowej doszło przed godziną 18:00 w Mieroszowie na ul. Wojska Polskiego. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez miejscowych policjantów z posterunku wykazało, że 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 3,18 promila alkoholu w organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie - tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila - 2,5 tysiąca złotych.

Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)