komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 21 września 2019

Jonasza, Mateusza

32-latek bez uprawnień sprawcą zdarzenia drogowego na Podzamczu

środa, 4.9.2019 09:03 , komentarze: 0 , odsłony: 451
kategorie artykułu:

Nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdami 32-letni wałbrzyszanin był sprawcą zdarzenia drogowego w dzielnicy Podzamcze. Mężczyzna skręcając samochodem w lewo - z al. Podwale w ul. Hetmańską - nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej z przeciwnego kierunku kierującej innym pojazdem, doprowadzając tym samym do groźnie wyglądającej kolizji.

W niedzielę przed godziną 14:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o poważnym zdarzeniu na al. Podwale w Wałbrzychu. W wypadku miały wziąć udział dwa pojazdy, a jej uczestnicy potrzebowali pomocy medycznej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili jednak, że na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Samochody biorące udział w zdarzeniu zostały natomiast poważnie uszkodzone. Mundurowi zatrzymali więc elektronicznie oba dowody rejestracyjne, a 32-latek otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych za doprowadzenie do zdarzenia drogowego.
W toku wykonywanych czynności okazało się, że sprawca kolizji ma od 2010 roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a decyzję wydał Starosta Powiatu Wałbrzyskiego. Dlatego też 32-latek przed sądem odpowie również za przestępstwo. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Apelujemy po raz kolejny. Nie może być społecznego przyzwolenia na jazdę bez uprawnień. Pamiętajmy. Mając informacje o przestępcach drogowych należy zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny zawsze wyśle na miejsce patrol.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.9.2019 09:08
czwartek, 12.9.2019 11:09
1
środa, 4.9.2019 11:39
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz