29-latka próbowała ukraść kosmetyki. Grozi jej do 5 lat więzienia

czwartek, 28.12.2023 13:43 718 0

29-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego trafiła w piątkowy wieczór w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. Kobieta w jednym ze sklepów w galerii handlowej na Sobięcinie dokonała kradzieży artykułów drogeryjnych. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie był pierwsza tego typu kradzież zatrzymanej i w toku zebranego materiału dowodowego udowodnili jej popełnienie takiego samego czynu w tej samej placówce dzień wcześniej.

Do zgłoszenia doszło w piątek, 22 grudnia około godziny 18.00. Kobieta miała zdjąć z półki placówki handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu kosmetyki, a następnie próbowała opuścić sklep, nie płacąc za zakupy. 29-latka została jednak ujęta przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymana przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów prewencji z wałbrzyskiej komendy. Szybko okazało się, że to nie był pierwszy tego typu czyn popełniony przez mieszkankę powiatu wałbrzyskiego.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności prowadzący postępowanie funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili podejrzanej popełnienie dzień wcześniej dokładnie kradzieży w tym samym sklepie, skąd skradzione zostały także kosmetyki. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli placówki handlowej na kwotę ponad 1100 złotych. 29-latka nie odpowie więc za wykroczenia, a za przestępstwo.

Podejrzana w trakcie czynności procesowych usłyszała zarzut kradzieży w krótkich odstępach czasu. Grozi jej teraz kara pozbawiania wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)