29-latek zatrzymany za rozbój i poruszanie się pojazdem mimo sądowych zakazów

sobota, 18.3.2023 12:30 261 0

29-letniego boguszowianina zatrzymali w środę 15 marca po południu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna był poszukiwany, gdyż został skazany prawomocnym wyrokiem przez sąd na karę blisko trzech lat pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą oraz poruszanie się pojazdem pomimo sądowych zakazów.

Mundurowi zatrzymali 29-latka około godziny 17.00 przy ul. Zielonej w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy celem osadzenia w więzieniu, gdyż dokładnie rok temu w warunkach recydywy na jednej ze stacji paliw w Świebodzicach dokonał kradzieży rozbójniczej, a następnie poruszał się samochodem osobowym mając już kilka zakazów sądowych do kierowania pojazdami.

Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego najbliższe 2 lata i 10 miesięcy spędzi w więzieniu. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili jednak, że boguszowianin był ponownie kilka razy zatrzymywany w ostatnim czasie za złamanie sądowych zakazów, więc jego pobyt w więzieniu może ulec przedłożeniu o kolejne 5 lat.

29-latek dzisiaj przed południem został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)