29-latek stanie przed sądem za kradzież sklepową

środa, 27.3.2024 10:31 103 0

Realizując informacje własne policjanci pionu kryminalnego pierwszego komisariatu zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który w drugiej połowie stycznia tego roku w jednym z marketów na terenie Szczawna-Zdroju dokonał kradzieży sklepowej, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 800 złotych. Wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia tego roku w jednym ze sklepów przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju. Nieznany wtedy mężczyzna wyniósł z terenu sklepu sporą ilość butelek z alkoholem oraz artykułów przemysłowych, nie płacą za nie. Straty wycenione zostały na łączną kwotę ponad 800 złotych.

Poinformowani po pewnym czasie o przestępstwie funkcjonariusze kryminalni z "jednymi" podczas pracy operacyjnej ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież i ostatecznie zatrzymali 29-latka 25 marca przed południem. Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. Teraz za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat. O jego losie zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)