26-latka okazała policjantom pokwitowanie z przerobionym wpisem zezwalającym na poruszanie się pojazdem po drogach

piątek, 14.1.2022 14:03 160 0

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w środę późnym wieczorem 26-letnią wałbrzyszankę, która podczas kontroli drogowej posłużyła się pokwitowaniem za zatrzymany elektronicznie dowód rejestracyjny z przerobionym wpisem o wyznaczonej dacie zezwalającej na używanie pojazdu. Kobieta odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 12 stycznia około godziny 23:00 na ul. Andersa w Wałbrzychu. Funkcjonariusze prewencji sprawdzili w systemach informatycznych, że zatrzymana do kontroli drogowej samochodem osobowym 26-latka od dwóch dni nie powinna się nim poruszać. Kobieta okazała mundurowym jednak pokwitowanie za zatrzymany elektronicznie dowód rejestracyjny z datą zezwalającą na jazdę do 16 stycznia. Funkcjonariusze szybko zauważyli, że jedna z cyfr jest przerobiona. Z zera wałbrzyszanka próbowała zrobić cyfrę sześć.

Pouczonej przez funkcjonariuszy o konsekwencjach prawych kobiecie policjanci ostatecznie zatrzymali pokwitowanie do celów procesowych. Za posługiwanie się przerobionym dokumentem mieszkance naszego miasta może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)