24-latek jechał na zakazie sądowym, pod wpływem narkotyków i z amfetaminą

środa, 7.12.2022 15:45 630 0

Policjanci w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj nad ranem 24-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę oraz ustalili, że poruszał się pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Zainteresowanie wałbrzyskich funkcjonariuszy wzbudził jadący przed godziną 9:00 ul. Pocztową w Wałbrzychu kierujący samochodem osobowym. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę i wiedzieli, że nie posiada on prawa jazdy, co podczas kontroli potwierdziło się. 24-latek kierował pojazdem chociaż miał aktualny zakaz w tym zakresie wydany w 2018 roku roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a obowiązujący do 2024 roku.

W trakcie legitymowania mężczyzna dziwnie się zachowywał, był niespokojny, co utwierdziło policjantów w przekonaniu, iż to nie będzie koniec kłopotów 24-latka. Okazało się, że posiadał on przy sobie foliowy woreczek z zawartością białego proszku. Badanie wykonane przez technika kryminalistyki wykazało, że były to narkotyki w postaci amfetaminy, z których można było wykonać 65 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Mundurowi sprawdzili także, czy mężczyzna nie znajdował się pod wpływem środków zabronionych prawem. Test potwierdził, że wałbrzyszanin wcześniej spożywał środki odurzające. Dlatego też dla procesowego potwierdzenia tego faktu, policjanci zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od mężczyzny do badań laboratoryjnych.

24-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)