24-latek jechał na sądowym zakazie i miał przy sobie amfetaminę

wtorek, 24.1.2023 14:00 253 0

24-letniego mężczyznę z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali w czwartkowy wieczór policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W piątkowe południe czynności w sprawie przejęli policjanci kryminalni drugiego komisariatu, którzy od dłuższego czasu podejrzewali mężczyznę o posiadanie sporej ilości narkotyków. I faktycznie, wizyta w miejscu zamieszkania podejrzanego zakończyła się odnalezieniem woreczka z białym proszkiem. Była to amfetamina.

24-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy, popełniając tym samym przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany 19 stycznia około godziny 19:50 w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, mieszkaniec naszego miasta ma obowiązujący od 2018 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Podejrzany kolejną noc spędził za kratami celi.

Następnego dnia czynności procesowe z 24-latkiem wykonali policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu. Mundurowi mieli informację o tym, że wałbrzyszanin zajmuje się nielegalnym procederem i jest w posiadaniu sporej ilości narkotyków. Woreczek z białym proszkiem funkcjonariusze odnaleźli w zajmowanym przez niego mieszkaniu na Starym Zdroju. Badanie u technika kryminalistyki wykazało, że to amfetamina, z której może było wykonać ponad 2700 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Teraz 24-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Policjanci zabezpieczyli od mężczyzny na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie 10 tysięcy złotych. Decyzją prokuratury podejrzany objęty został dozorem policyjnym.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)