komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 marca 2019

Pelagii, Oktawiana

23 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policję

wtorek, 7.8.2018 09:26 , komentarze: 0 , odsłony: 344
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci przypominają, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu. Ostatni wypadek w Łącznej z nietrzeźwym motocyklistą potwierdza, że działania prewencyjno-kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy mają swoje realne uzasadnienie. Mundurowi bacznie przyglądając się temu zagadnieniu tylko przez kilka dni sierpnia ujawnili 23 kierujących, którzy postanowili wsiąść za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Od początku wakacji, czyli od 22 czerwca, policjanci zatrzymali takich osób aż 115.

Tylko podczas czterech godzin wczorajszej (6 sierpnia) akcji „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w grupie ponad 900 przebadanych w dzielnicy Sobięcin, zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, 47-latek na ul. Karkonoskiej, jechał samochodem osobowym o godzinie 5:50 i miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

W trakcie samego weekendu - od piątku do niedzieli - mundurowi zatrzymali kolejnych 12 kierujących w stanie nietrzeźwości, bądź pod wpływem alkoholu. U rekordzisty jadącego w sobotę o godzinie 17:50 rowerem przez Dziećmorowice badanie wykazało 1,80 promila alkoholu. 

Akcje „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy wieczór”, „Alkohol i narkotyki” czy też „Niebezpieczne promile” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po jego spożyciu. Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących, aby nie wsiadali za kierownicę swoich pojazdów, jeżeli wcześniej pili alkohol i zapowiadają kolejne tego typu działania na terenie miasta i gmin ościennych. 

Pamiętajmy. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego będącego w stanie nietrzeźwości czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi natomiast do 5 lat więzienia. 

Przypomnijmy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
czwartek, 21.3.2019 09:30
wtorek, 19.3.2019 09:22
wtorek, 19.3.2019 07:45
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele