23-latka straciła panowanie nad pojazdem, dachowała i wpadła do rowu [Foto]

piątek, 31.3.2023 17:36 1259 0

Praktycznie to już codzienność, kiedy policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej aurze, w tym mokrej nawierzchni po opadach deszczu, bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni. Tego właśnie w piątek 31 marca nad ranem nie zrobiła 23-letnia wałbrzyszanka, który jadąc od strony Nowego Julianowa doprowadziła do dachowania pojazdu, a prowadzony przez nią samochód znalazł się w przydrożnym rowie. Trzy uczestniczki zdarzenia trafiły do szpitala.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, w piątek 31 marca po godzinie 8.00 w Starym Julianowie doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, 23-letnia mieszkanka Wałbrzycha zjechała swoim samochodem osobowym z jezdni, doprowadziła do dachowania pojazdu, który ostatecznie zatrzymał się w rowie. Sprawczyni zdarzenia była trzeźwa. Wszystkie biorące udział w zdarzeniu kobiety trafiły do szpitala. Z wstępnych informacji wynika, że kierującej oraz dwóm pasażerkom nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze ostatecznie ukarali 23-latkę mandatem karnym w kwocie 3 tysięcy złotych i 12 punktami karnymi.

Nad ranem wciąż jest bardzo ślisko na drogach, dlatego apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczanie tej dozwolonej przepisami. Pamiętajmy również aby właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto ponownie przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)