23-latka nagle przestała oddychać. Uratowali ją dwaj policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy

piątek, 24.9.2021 11:50 613 1

23-letnia kobieta, który zasłabła na przystanku, a następnie przestała oddychać, trafiła ostatecznie do wałbrzyskiego szpitala. Walkę o jej życie stoczyli w minioną niedzielę nad ranem wezwani na miejsce interwencji dwaj policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy - st. sierż. Jerzy Drzyzga oraz st. post. Tomasz Pytel. Warto zaznaczyć, że jeden z funkcjonariuszy przeszedł w zeszłym roku kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i w trakcie służby - na wypadek właśnie takich zdarzeń – zawsze ze sobą posiada specjalistycznie wyposażoną torbę medyczną.

Policjanci w miniony niedzielę około godziny 6:30 zostali wezwani przez 34-latka na interwencję w dzielnicę Stary Zdrój. Według zgłoszenia na przystanku przy ul. 11 Listopada młoda kobieta chwilę wcześniej miała stracić przytomność. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli, że 23-latka faktycznie źle się czuje. Wyglądała na nietrzeźwą. Nie chciała jednak pomocy medycznej, a jedynie by funkcjonariusze pomogli jej dostać się do miejsca zamieszkania.

Podczas przejazdu kilkaset metrów na ul. Kombatantów w pewnym momencie kobieta ponownie zasłabła. Policjanci od razu sprawdzili jej czynności życiowe. Okazało się, że przestała oddychać. Wtedy wyciągnęli młoda wałbrzyszankę z pojazdu i podjęli czynności resuscytacyjne, równolegle wzywając na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu już po około dwóch minutach resuscytacja krążeniowo-oddechowa przyniosła pozytywny efekt.

Kiedy kobiecie wrócił oddech, policjanci prewencji do czasu przyjazdu karetki pogotowia nadzorowali czynności życiowe wałbrzyszanki. Ostatecznie przytomną i świadomą kobietę mundurowi przekazali w ręce specjalistów, którzy udzielili jej dalszej pomocy medycznej i przewieźli do szpitala. Z ustaleń mundurowych wynika, że niestety była kompletnie pijana i znajdowała się pod wpływem środków psychotropowych. Najważniejsze jednak, że dzięki dwóm wałbrzyskim policjantom uratowane zostało kolejne ludzkie życie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Jaaaaaa sobota, 02.10.2021 05:53
Coraz częściej się słyszy o dziwnych sytuacjach,to ktoś zasłabł,to ktoś...