22-latek jechał o poranku na rowerze z "upudrowanym" nosem. Szybko ustalono, czym jest proszek na jego twarzy

wtorek, 12.9.2023 21:08 926 2

Wałbrzyscy policjanci i funkcjonariusze z powiatu wałbrzyskiego na co dzień poza sprawdzeniami stanu trzeźwości kierujących weryfikują również, czy nie wsiadają oni za kierownice różnego rodzaju pojazdów, także rowerów, pod wpływem narkotyków. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców regionu dzisiaj o poranku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wyeliminowali z jednej z ulic swojego miasta 22-letniego mężczyznę. Podczas kontroli mundurowi zauważyli, że młody boguszowianin ma biały nos. Szybko wyszło na jaw, że nie był to cukier puder, a kierujący prowadził rower pod wpływem amfetaminy.

Dzisiaj około godziny 10:00 boguszowscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 22-latka, który jechał rowerem przez pl. Odrodzenia w tej miejscowości pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Funkcjonariusze dostrzegając to, że mężczyzna ma "upudrowany" nos i widząc jego nietypowe zachowanie, wykonali test, który wstępnie wykazał, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego znajduje się pod wpływem amfetaminy, do czego podczas prowadzonych czynności 22-latek dodatkowo sam się przyznał. Funkcjonariusze ostatecznie zlecili także w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia wykonanego na miejscu kontroli testu. Boguszowianin dalej nie pojechał już jednośladem.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku wykroczenia jakim jest kierowanie rowerem w takim stanie sprawcy grozi kara grzywny. Mandat karny wynosi w tym przypadku 2,5 tysiąca złotych.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Krzysztof środa, 13.09.2023 20:38
komedia w tym wałbrzychu gdzie to jest ha ha jaja...
Ricky środa, 13.09.2023 14:21
Gorzej jak 53 latek Szymczyk strzela z granatnika w Komendzie...