21-letni diler narkotykowy zatrzymany w momencie "sprzedaży" środków odurzających. Grozi mu 10 lat więzienia

czwartek, 20.10.2022 20:18 1622 2

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 21-letniego narkotykowego dilera i zabezpieczyli łącznie 270 porcji handlowych amfetaminy i marihuany. Mundurowi zatrzymali również 23-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej zakupił środki odurzające od 21-latka. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego z „dwójki", prowadząc działania wymierzone w przestępczość  narkotykową, ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Śródmieście dochodzi  do narkotykowych  transakcji.  W miony wtorek w godzinach wieczornych zapukali do drzwi mieszkania 21-latka. Po wejściu do środka, funkcjonariusze zastali ustalonego mężczyznę oraz jego klienta. Takie zatrzymanie to efekt dobrego rozpoznania przez policjantów środowisk związanych z narkotykowym procederem.

23-latek zaskoczony wizytą funkcjonariuszy nawet nie próbował zaprzeczać w jakim celu odwiedził mieszkanie 21-latka. Policjanci ujawnili przy nim niewielką ilość narkotyków w postaci marihuany. Wałbrzyszanin, który nabył narkotyk usłyszał zarzut posiadania środka odurzającego.

Dilerowi, którego policjanci również zastali w mieszkaniu, przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych, przygotowanych do wprowadzenia do sprzedaży oraz wielokrotnego udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 23-letniego wałbrzyszanina zabezpieczyli łącznie 270 porcji handlowych marihuany i amfetaminy. Ponadto policjanci zabezpieczyli ponad 12 tys. zł. pochodzących ze sprzedaży narkotyków.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczenia dla zatrzymanych, następnie zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie ich w znacznej ilości i handel narkotykami może grozić nawet do 10 lat więzienia.

Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował wobec 21-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

maxx sobota, 22.10.2022 09:38
widać ze jeden z większych dilerow i prowadzi go Pani
Mania piątek, 21.10.2022 04:08
Tosz to szok