20-latek ukradł o rok młodszemu koledze kartę płatniczą, kiedy ten zasnął podczas zakrapianej imprezy. Grozi mu do 10 lat więzienia

środa, 13.9.2023 15:09 526 1

Policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu po przeprowadzonych po zgłoszeniu czynnościach zatrzymali dzisiaj przed południem 20-letniego wałbrzyszanina. Młody mężczyzna pod koniec lipca tego roku, podczas spotkania przy alkoholu, ukradł kartę bankomatową swojemu znajomemu, u którego był w odwiedzinach, a następnie - znając PIN do karty - skorzystała z okazji i dokonał dwóch płatności w sklepach na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło 28 lipca tego roku w jednym z mieszkań przy ul. Zajączka w Wałbrzychu. Wtedy to dwóch wałbrzyszan spożywało razem alkohol. 19-letni gospodarz w pewnym momencie zasnął. Wtedy starszy o roku kolega ukradł mu kartę płatniczą.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że nie jest już w posiadaniu karty, a z jego konta bankowego w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęło nagle ponad 150 złotych, zgłosił sprawę policjantom drugiego komisariatu. Wtedy jeszcze nie wiedział, że kradzieży dokonał jego kolega od kieliszka.

Policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu podczas prowadzonych czynności ustalili ostatecznie, że za sprawą kradzieży i włamań na konto stoi właśnie 20-latek. Młody mężczyzna został zatrzymany 13 września przed południem w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu.

Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył szczegółowe wyjaśnienia. 20-latkowi grozi kara do 10 lat za kratami więzienia.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

mar środa, 13.09.2023 23:29
To ci frajerzyna