komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


20-latek bez prawa jazdy potrącił pieszą

piątek, 3.4.2020 11:01 , komentarze: 2 , odsłony: 820
kategorie artykułu:

Nie miał wyobraźni, kiedy wsiadał za kierownicę samochodu osobowego. 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha zjeżdżając z al. Podwale chciał popisać się swoimi umiejętnościami „za kółkiem” i w sposób efektowny - wprowadzając pojazd w poślizg - zawrócić. Okazało się, że stracił panowanie nad samochodem, zjechał na chodnik i potrącił idącą w tym miejscu pieszą. Wałbrzyscy policjanci ustalili dodatkowo, że sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego pojazd był niedopuszczony do ruchu. O losie 20-latka zadecyduje teraz sąd.

Do wypadku drogowego z udziałem pieszej doszło 1 kwietnia po godzinie 17:00 w dzielnicy Podzamcze. W wyniku zdarzenia 64-letnia wałbrzyszanka trafiła do szpitala. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Sam kierujący jednak nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo dowód rejestracyjny jego samochodu wcześniej został zatrzymany za zły stan techniczny pojazdu. Teraz 20-latek za spowodowanie poważnego zdarzenia drogowego odpowie przed sądem.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców kolejny raz przypominamy podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach przez kierujących, którzy mają swoje obowiązki, o których często zapominają, a wtedy o wypadek z udziałem pieszych nie trudno. Przypominamy, że zakazuje się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, a także wyprzedzania na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Dopuszczalne jest wyprzedzanie innych pojazdów jedynie na przejściu dla pieszych o ruchu kierowanym.

Pamiętajmy. W każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdnią, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na jezdnię. Tylko w ten sposób unikniemy zdarzeń drogowych. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.

Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących. Te wszystkie zasady powinny pozwolić nam unikać wypadków drogowych.

 

Wasze komentarze

I pewnie dostanie jedynie zawiasy , bo w tym kraju...
niedziela, 05.04.2020 05:37 autor:
piątek, 5.6.2020 11:38
czwartek, 28.5.2020 09:53
poniedziałek, 25.5.2020 09:27
piątek, 22.5.2020 09:57
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz