2-miesięczny areszt za rozboje oraz zastraszanie

poniedziałek, 20.4.2020 11:40 435 0

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 35-latka, który jest podejrzany o rozbój z użyciem noża oraz groźby karalne. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Wszystko wydarzyło się na początku kwietnia br. w Wałbrzychu w dzielnicy Nowe Miasto. Komisariat Policji II w Wałbrzychu został powiadomiony przez wałbrzyszanina o kierowanych wobec niego i jego żony gróźb karalnych. Ich autorem miał być znany im z widzenia mężczyzna. Pokrzywdzeni twierdzili, że obawiają się ich spełnienia.
Sprawą zajęli się natychmiast kryminalni z „dwójki”, którzy w miniony  czwartek zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wałbrzycha. W wyniku prowadzonych ustaleń operacyjnych okazało się dodatkowo, że jest on odpowiedzialny za rozbój, którego pokrzywdzony nie zgłosił policji z obawy o swoje życie i zdrowie. Jak ustalono zatrzymany mężczyzna najpierw pobił pokrzywdzonego i zabrał mu pieniądze w kwocie 300 zł. Tego samego dnia dwukrotnie przy użyciu noża groził mężczyźnie, ponownie żądając wydania pieniędzy. Ponadto groził obojgu pokrzywdzonym pobiciem, gdy fakt ten zgłoszą na policję.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 35-latkowi trzech zarzutów za dokonanie rozboju tj. z art 280 kk oraz dwóch zarzutów z art 245 kk dotyczącego wywierania wpływu przemocą lub groźbą na zeznania świadka. Decyzją sądu mężczyzna na najbliższe 2 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)