19-letnia wałbrzyszanka wjechała w tył samochodu swojej rówieśniczki z Boguszowa-Gorc. Policjanci apelują o rozwagę w pobliżu przejść dla pieszych

czwartek, 30.3.2023 14:31 391 0

Niezachowanie przez kierującą samochodem osobowym bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu było przyczyną zdarzenia drogowej, do którego doszło 30 marca przed południem przed przejściem dla pieszych na ul. Wrocławskiej na Szczawienku. W wypadku udział brały dwa samochody osobowe. Oba prowadzone były przez 19-latki. Pierwsza to wałbrzyszanka, druga boguszowianka. Jedna z pięciu osób biorących udział w zdarzeniu trafiła do szpitala. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego ustalili, że obie kierujące były trzeźwe. Sporządzili dokumentację służbową i prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczanie tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może zakończyć się zdarzeniem drogowym, tak jak w opisanym przypadku.

Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu.

Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)