19-latek zdemolował drzwi do mieszkania 22-latki. Powodem konflikt o sprawy finansowe

piątek, 2.6.2023 20:18 925 0

W czwartek 1 czerwca południu policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej zatrzymali wandala, który zdemolował drzwi wejściowe do mieszkania jednej z wałbrzyszanek. 19-latek odpowiedzialny za niszczenie mienia odpowie teraz przed sądem. Młodemu mieszkańcowi naszego miasta za popełnione przestępstwo grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

W minioną środę 31 maja około godziny 23.00 policjanci zostali poinformowani o tym, że agresywny młody mężczyzna kopiąc nogami zdemolował drzwi wejściowe do jednego z mieszkań w budynku przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Według zgłoszenia sprawcą miał to być znajomy 22-letniej lokatorki budynku, który kompletnie pijany przyszedł zrobić jej awanturę w związku z konfliktem jaki od pewnego czasu mają pomiędzy sobą.

Kobieta następnego dnia złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez 19-latka. Straty w mieniu oszacowane zostały na kwotę 1700 złotych. Sprawca dewastacji szybko, bo w czwartek po godzinie 17.00 wpadł w ręce policjantów ogniwa wywiadowczego przy ul. 1 maja w Wałbrzychu. Jeszcze tego samego dnia 19-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie nadmiarem spożytego alkoholu i tym, że na co dzień miał mieć zatarg z 22-latką, a chodziło o sprawy finansowe.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)