19-latek zatrzymany za włamania

wtorek, 21.4.2020 09:22 386 0

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z „dwójki”, a podejrzanemu o kradzieże z włamaniami. Sprawca okradł dwa mieszkania, w pierwszym wchodząc przez okno, a w drugim uszkadzając zamek w drzwiach. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W miniony czwartek kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który w połowie kwietnia br. włamał się do remontowanego mieszkania przy ul Batorego w Wałbrzychu i próbował wynieść z niego narzędzia budowlane o wartości ponad 1200 zł. Wtedy na gorącym uczynku mundurowi zatrzymali jego „wspólnika” i zabezpieczyli narzędzia przygotowane do wyniesienia. Natomiast 19-latek oddalił się wtedy z miejsca włamania, jednak szybko wpadł w ręce Policji.

Dodatkowo funkcjonariusze z „dwójki” udowodnili 19-latkowi włamanie do mieszkania przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu, które miało miejsce w  marcu br. Zatrzymany wałbrzyszanin w tym przypadku uszkadzając zamek w drzwiach wejściowych dostał się do mieszkania, skąd zabrał jego wyposażenie w postaci sprzętu RTV i AGD o łącznej wartości ponad 1 tys złotych. 19-latek przyznał się do dokonania dwóch włamań. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)