18-letni sprawcy pobicia w rękach policjantów

sobota, 21.8.2021 13:00 1012 0

W wyniku realizacji informacji własnych boguszowscy policjanci zatrzymali dwóch ukrywających się od dłuższego czasu 18-letnich mieszkańców tej miejscowości. Obaj byli poszukiwani celem osadzenia w zakładach poprawczych za popełnienie wcześniej jako nieletni czynów karalnych. Funkcjonariusze udowodnili im również, że są odpowiedzialni za pobicie pod koniec zeszłego miesiąca 27-letniego mężczyzny.

18-latkowie wpadli w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc w minioną środę nad ranem na ul. Traugutta, kiedy wchodzili do piekarni. Obaj byli poszukiwani. Sąd rodzinny za popełnienie wcześniej czynów karalnych nakazał osadzenie ich w zakładach poprawczych. Pierwszy niebawem zostanie przewieziony do placówki w Grodzisku Wielkopolskim, drugi trafi natomiast do Trzemieszna.

To jednak nie koniec problemów młodocianych przestępców. W toku wykonanych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udowodnili obu mężczyznom, że 31 lipca tego roku późnym wieczorem na jednej z ulic tej miejscowości zaatakowali 27-latka. Przypadkową ofiarę, która po prostu im się nie spodobała, agresorzy najpierw przewrócili na ziemię, a następnie kopali po całym ciele, narażając tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Widok zza krat młodzi boguszowianie będą mogli więc obserwować jeszcze przez kolejne lata, gdyż za pobicie grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)