18-latek wjechał prowadzonym przez siebie samochodem w drzewo

piątek, 3.12.2021 09:16 446 0

2 grudnia nad ranem doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia. Po godzinie 7:30 18-latek kierujący samochodem osobowym pomiędzy Wałbrzychem, a Olszyńcem na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, bokiem samochodu uderzył w przydrożne drzewo i zakończył ostatecznie swoją jazdę w rowie. Mieszkaniec Jugowic z miejsca zdarzenia został zabrany do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, tak jak i 18-letniemu pasażerowi. Samochód niestety nie będzie już jednak nadawał się do jazdy. Młody mężczyzna był trzeźwy. Ostatecznie został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Warto po raz kolejny wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej. Pamiętajmy również, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd także na przejściu dla pieszych jest niedozwolone.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)