17-latek zdemolował samochód. Wpadł chwilę po zdarzeniu

piątek, 19.11.2021 10:11 249 0

W miniony poniedziałek wieczorem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali informację o nastolatku, który demoluje zaparkowany na ulicy samochód osobowy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i po rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili sprawcę aktu wandalizmu. Przeprowadzone działania doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny. Okazało się, że odpowiedzialnym za uszkodzenie pojazdu był 17-latek, który w ten właśnie sposób rozładowywał swoje emocje związane z problemami rodzinnymi.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż 15 listopada po godzinie 16:00 jego syn zaczął demolować samochód zaparkowany przy ul. Strażackiej - m.in. rozbijając w nim tylną szybę - a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Starty w mieniu wstępnie oszacowane zostały przez właściciela pojazdu na łączną kwotę około 700 złotych.

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności policjanci zatrzymali 17-latka na terenie Boguszowa-Gorc przy ul. Kamieniogórskiej. Okazało się, że powodem dewastacji mienia był konflikt na tle rodzinnym. Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)