17-latek z sądowym zakazem myślał, że jeżeli zmieni samochód, to policja po raz drugi nie zatrzyma go do kontroli

piątek, 9.9.2022 12:12 0

Nastolatek, który nie powinien jeszcze siadać „za kółkiem” samochodu osobowego, dwukrotnie został zatrzymany do kontroli drogowej. W drugim z przypadków małoletni myślał, że jeżeli poprowadzi inny pojazd, funkcjonariusze go nie rozpoznają. Pomylił się i przez to w najbliższym czasie aż dwukrotnie stanie na wokandzie za złamanie sądowego zakazu.

17-latek od 14 lipca tego roku do 14 stycznia przyszłego roku ma aktywny zakaz kierowania pojazdami. Orzeczony on został przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w związku z wcześniejszym kierowaniem przez małoletniego samochodem osobowym bez uprawnień, co jest wykroczeniem drogowym. Teraz jednak nastolatek popełnił nie tylko wykroczenia, ale już przestępstwa drogowe. Kontrole drogowe zostały przeprowadzone na ul. Pocztowej w Wałbrzychu. Młody wałbrzyszanin za drugim razem liczył, że jeżeli bezie jechał innym samochodem, to policjanci nie zwrócą na niego uwagi. Był, jak się okazuje, w błędzie.

W związku z tym zdarzeniem policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)