komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

16-latek uciekał motorowerem przed policją

czwartek, 14.5.2020 10:44 , komentarze: 0 , odsłony: 272
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 16-letni wałbrzyszanin - jadąc motorowerem z 18-letnim pasażerem - zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju podjął ucieczkę. Po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany po tym, jak stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w radiowóz. Sprawą nastolatka zajmie się teraz sąd dla nieletnich. Jego pełnoletni kolega odpowie natomiast za jazdę bez kasku ochronnego.
Do zdarzenia doszło 12 maja około godziny 15:30. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący ul. Sienkiewicza motorower. Jego kierujący oraz pasażer nie mieli założonych kasków ochronnych, dlatego policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu jednośladu do kontroli drogowej. Kiedy policjanci zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący przyspieszył, podejmując próbę ucieczki.

Mundurowi rozpoczęli pościg za nastolatkiem. Po kilkuset metrach, kiedy policjanci zdążyli już wyprzedzić jednoślad i zatrzymali się przed motorowerem, nastolatek stracił panowanie nad kierownicą i uderzył kierowanym przez siebie pojazdem o radiowóz. Na szczęście przy zdarzeniu nikomu nic groźnego się nie stało. 16-letni mieszkaniec Wałbrzycha chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez uprawnień.

Młodociany wałbrzyszanin za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. Po czynnościach został on przekazany opiekunowi prawnemu, a motorower zabezpieczony na parkingu strzeżonym.
źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 25.5.2020 09:33
poniedziałek, 25.5.2020 09:27
czwartek, 21.5.2020 09:26
piątek, 15.5.2020 12:20
2
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki