12 pijanych kierowców zatrzymanych w jeden weekend. Rekordzista miał 3 promile i wjechał w słupki ogrodzeniowe

poniedziałek, 26.9.2022 10:47 109 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego przeprowadzili kolejny już raz w tym roku weekendową akcję „Trzeźwość na drogach” i zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz regionu łącznie dwunastu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Większa ilość mężczyzn poruszała się samochodami, jeden motorowerem, dwóch jechało po drogach publicznych rowerami, a kolejny hulajnogą elektryczną. Dwóch z zatrzymanych kierujących dodatkowo miało aktywne sądowe zakazy poruszania się pojazdami, a jeden cofnięte uprawnienia. Niechlubny rekordzista niestety wydmuchał równe 3 promile alkoholu.

W sobotni poranek wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na ul. II Armii akcję „Trzeźwy poranek”, podczas której przebadali na zawartość alkoholu 431 osób. Koło godziny 10:30 42-letni wałbrzyszanin jadący busem wydmuchał blisko 0,5 promila alkoholu i pożegnał się z prawem jazdy. Chwilę później 59-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego jadący samochodem osobowym wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Okazało się dodatkowo, że posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami orzeczony w 2022 roku przez Sąd Rejonowy w Chorzowie. Trzeci z mężczyzn wpadł po godzinie 11:30. Badanie wykazało, że prowadził samochód osobowy mając ponad 0,5 promila alkoholu. Tym samym funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Czwarty z mężczyzn zatrzymany został w sobotę po godzinie 22:30. 36-latek jadący rowerem kontrolowany był na ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy przez miejscowych policjantów. Badanie wykazało w jego organizmie 0,67 promila alkoholu, dlatego cyklista do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie mieszkaniec powiatu kłodzkiego otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Niedzielna noc to zatrzymany nietrzeźwy kierujący hulajnogą elektryczną. Po godzinie trzeciej w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu wpadł 21-latek, który wydmuchał ponad promil alkoholu. Młody mieszkaniec naszego miasta również otrzymał karę pieniężną w kwocie 2,5 tysiąca złotych i jego przygoda z jednośladem dobiegła w tym momencie końca.

Wczoraj o poranku policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek” na ul. Gałczyńskiego w Wałbrzychu. Efekt działań to 447 przebadanych osób i trzech zatrzymanych kierowców pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich wpadł koło godziny 7:30. Poruszający się samochodem dostawczym 60-latek wydmuchał 0,33 promila alkoholu. Kolejny z mężczyzn został zatrzymany po godzinie 9:30. Kierujący samochodem osobowym 38-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego wydmuchał natomiast 0,62 promila alkoholu. Przed godziną 11:00 w ręce mundurowych wpadł jeszcze 40-letni wałbrzyszanin, który poruszał się samochodem osobowym, a miał miał w organizmie 0,36 promila alkoholu. Cała trójka podczas prowadzonych przez policjantów czynności pożegnała się z uprawnieniami do kierowania pojazdami.

Po godzinie 17:00 w ręce kolejnych policjantów ruchu drogowego wpadł natomiast 43-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który jechał rowerem ul. Kłodzką w Jedlinie-Zdroju. Urządzenie wskazało 2,58 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Jego podróż jednośladem w tym momencie się zakończyła. Teraz będzie miał do zapłaty grzywnę w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

W niedzielę przed godziną 22:00 policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który na parkingu w Borównie uszkodził słupki ogrodzeniowe. Podczas policyjnej interwencji potwierdziło się, że 49-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był kompletnie pijany. Wydmuchał dokładnie 3 promile alkoholu. Pożegnał się z uprawnieniami do kierowania pojazdami.

Dzisiaj w nocy - po godzinie pierwszej - policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach również w Borównie postanowili sprawdzić stan trzeźwości innego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że mieszkaniec Strzegomia miał 0,33 promila alkoholu w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.

To nie był jednak koniec działań związanych ze zwalczeniem pijanych uczestników ruchu drogowego z wałbrzyskich ulic. Dzisiaj o poranku funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy kontrolowali stan trzeźwości kierujących w Noworudzkiej w Wałbrzychu. Po godzinie 7:30 zatrzymali tam 43-latka, który kierował motorowerem mając 0,38 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wałbrzyszanin miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2016 roku zakaz kierowania pojazdami, a także wydaną przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego w 2017 roku decyzję o cofnięciu uprawnień.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)