Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie wałbrzyskim

czwartek, 31.7.2014 14:38 3526 1

Starosta wałbrzyski, Józef Piksa ogłosił dziś pogotowie przeciwpowodziowe dla całego powiatu wałbrzyskiego. W wyniku nawałnic, które przeszły nad ziemią wałbrzyską ubiegłej nocy najbardziej ucierpiały gminy Jedlina Zdrój, Głuszyca i Walim.
Najbardziej ucierpiała Jedlina Zdrój, gdzie podtopionych zostało kilkanaście budynków. Znacznie ucierpiał także jedliński Urząd Miejski, gdzie na wysokość jednego metra zalane zostały dolne kondygnacje budynku. Zniszczeniu uległo wiele mebli i niestety także dokumentów. Ucierpiały także liczne drogi i mosty na drogach powiatowych. Rozmyte pobocza i ogromne wyrwy to dzisiejszy krajobraz m.in. na drodze łączącej Wałbrzych z Olszyńcem, ul. Kolejowej w Głuszycy , drodze w Niedźwiedzicy prowadzącej z Zagórza do Jedliny oraz na głównych drogach w Glinnie i Sierpnicy. Najwięcej strat odnotowano w dolinie rzeki Bystrzycy, która przepływa przez turystyczne gminy powiatu wałbrzyskiego. Minionej nocy straż pożarna interweniowała aż 35 razy.

- Trwa szacowanie szkód na terenie naszego powiatu. Musieliśmy ogłosić pogotowie przeciwpowodziowe na całym jego terenie, po tym jak ogłosiły je gminy Jedlina, Głuszyca i Walim. O startach zostanie poinformowany wojewoda dolnośląski – wyjaśnia starosta wałbrzyski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Autor zdjęć: Mateusz Mykytyszyn

Masz zdjęcia z podtopień z Twojej ulicy lub posesji? Chcesz się podzielić nimi z innymi? Wyślij je do nas na adres mailowy lub na naszego oficjalnego fan page'a na facebook'u:

mfalkiewicz@doba.pl, FACEBOOK DOBA.PL

W treści maila wpisując lokalizację skąd pochodzi fotografia! Czekamy na Wasze zdjęcia! 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 31.07.2014 16:08
co za brednie ,gdyby zalala ratusz to cala jedlina by...