komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 13 grudnia 2018

Lucji, Otylii

„Kręci mnie bezpieczeństwo...” - spotkanie z półkolonistami

środa, 18.7.2018 08:57 , komentarze: 0 , odsłony: 180
kategorie artykułu:

„Kręci mnie bezpieczeństwo...” pod takim hasłem wałbrzyscy policjanci spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na półkolonii w Szczawnie Zdrój.

Celem spotkań było przybliżenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na podwórku, w domu czy na drodze. Przypomniano również zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych czy obcych.
Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Przewodnicy psów służbowych, biorący udział w tym przedsięwzięciu, omówili  zasady zachowania się podczas ataku agresywnego psa. Dzieci z przejęciem ćwiczyły pozycję tzw. żółwia. Podczas spotkania policjanci poruszali również temat bezpiecznego zachowania na drodze, zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem oraz stosowania odblasków, które mogą uratować życie. Funkcjonariusze przeprowadzili również krótki kurs udzielania I pomocy. Tłumaczyli czym jest pozycja boczna ustalona i jak należy postępować z ofiarą wypadku.

Nie pominięto tematów związanych z dopalaczami czy narkotykami. Policjanci przestrzegali młodych ludzi przed eksperymentowaniem z tymi środkami.
Na koniec przypomniano dzieciom wszystkie numery alarmowe najważniejszych instytucji: pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, telefonów alarmowych Policji oraz telefonu alarmowego 112.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
środa, 12.12.2018 11:43
wtorek, 11.12.2018 16:21
wtorek, 11.12.2018 16:15
wtorek, 11.12.2018 13:45
cz??ci Samsung
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro